Az EVT támogatja a humanitárius folyosó kialakítását Szíriában

2016. március 17., címkék: menekültügy, Olav Fykse Tveit, olav fykse tveit, szíria

Az Egyházak Világtanácsa támogatja a Norvég Menekülttanács és az UNICEF által kezdeményezett, száznál is több segélyszervezet által elfogadott, közös felhívást humanitárius segítségnyújtás lehetővé tételére Szíriában.

Az EVT támogatja a humanitárius folyosó kialakítását Szíriában

Taizé és a közös imádság ereje

2015. október 13., címkék: taizé, Olav Fykse Tveit, olav fykse tveit, ifi

A franciaországi Taizében idén nyáron jubileumi hetet tartottak, mert 2015-ben három fontos évfordulója is van a taizéi ökumenikus közösségnek: 100 éve született és 10 éve hunyt el a protestáns lelkipásztor, aki 75 éve megalapította a mozgalmat. Ebből az alkalomból taizéi találkozót megjárt református fiatalokat kérdeztünk élményeikről, tapasztalataikról.

Taizé és a közös imádság ereje

2015. október 13., címkék: taizé, Olav Fykse Tveit, olav fykse tveit, ifi

Zarándokok karácsonyi világossága

2014. december 22., címkék: karácsony 2014, olav fykse tveit, egyházak világtanácsa (evt), Olav Fykse Tveit

Az Egyházak Világtanácsának főtitkára, Olav Fykse Tveit karácsonyi üzenetében a szeretet szolgálatára emlékezteti „barátait és zarándoktársait”, amelyben Isten világossága mutat utat a legnagyobb sötétség közepette is.

Zarándokok karácsonyi világossága

Az EVT és a REV főtitkárainak karácsonyi üzenete

2013. december 17., címkék: REV, olav fykse tveit, Olav Fykse Tveit, rev, setri nyomi, evt

Olav Fykse Tveit, az Egyházak Világtanácsa főtitkárának és Setri Nyomi, a Református Egyházak Világközössége főtitkára karácsonyi üzenete.

Az EVT és a REV főtitkárainak karácsonyi üzenete

Közös imádság Egyiptom békéjéért

2013. augusztus 26., címkék: evt, Olav Fykse Tveit, olav fykse tveit

Az Egyházak Világtanácsának (WCC) főtitkára, Dr Olav Fykse Tveit közös imádságra hív Egyiptom békéjéért.

Közös imádság Egyiptom békéjéért

2013. augusztus 26., címkék: evt, Olav Fykse Tveit, olav fykse tveit

Részvétnyilvánítás a spanyolországi vonattragédia miatt

2013. augusztus 01., címkék: katasztrófa, guy liagre, olav fykse tveit, Olav Fykse Tveit

Július 24-én a spanyolországi Santiago del Compostela közelében kisiklott egy személyvonat. A szerencsétlenségben hetvennyolcan hunytak el.  Az Egyházak Világtanácsa és az Európai Egyházak Konferenciája vezetői részvétüket fejezték ki.

Részvétnyilvánítás a spanyolországi vonattragédia miatt

Nemzetközi reakciók a szíriai vallási vezetők elrablására

2013. április 27., címkék: Olav Fykse Tveit, görög ortodox egyház, szíria, olav fykse tveit, egyházellenes, közlemény

Április 22-én, hétfőn Szíriában megtámadtak két vallási vezetőt egy humanitárius misszióból Aleppó-ba visszafele tartó úton. A két érseket elrabolták, a kocsit vezető diakónust pedig megölték.

Nemzetközi reakciók a szíriai vallási vezetők elrablására

Imádkozunk a bostoni maratonért

2013. április 19., címkék: Olav Fykse Tveit, egyházak világtanácsa (evt), olav fykse tveit, amerikai krisztus egyesült egyháza

A Magyarországi Református Egyház testvéregyházában, az amerikai Krisztus Egyesült Egyházának Old South Church gyülekezetében április 15-én arra készültek, hogy harangozzanak a Boston Maraton győztesének. Ekkor robbant fel két bomba a 42,2 kilométeres táv céljában. A robbanások három ember halálát okozták, sokan megsérültek, többen súlyosan.

Imádkozunk a bostoni maratonért

Ökumenikus vezetők találkozója

2012. december 07., címkék: ökumenikus, Olav Fykse Tveit, olav fykse tveit

A Genf melletti Bossey ökumenikus intézete adott otthont az EVT tagegyházait képviselő ökumenikus referensek tanácskozásának december 3-7 között, amelyen Olav Fykse Tveit, a szervezet főtitkára is részt vett.

Ökumenikus vezetők találkozója

2012. december 07., címkék: ökumenikus, Olav Fykse Tveit, olav fykse tveit